large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Nowe połączenie kolejowe na relacji Khujand - Moskwa PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 29 listopada 2012 10:31

Nowe połączenie kolejowe na relacji Khujand - MoskwaJak informują tadżycka państwowa spółka kolejowa, Tajik Railways, pomiędzy miastem Khujand w prowincji Sughd a stolicą Federacji Rosyjskiej, Moskwą zostało uruchomione nowe połączenie kolejowe. Pociągi na tej trasie będą kursowały dwa razy w tygodniu. Jak informuje rzecznik prasowy tadżyckiej spółki kolejowej,  dodatkowy pociąg został uruchomiony na tej trasie w związku z sezonowym wzrostem ruchu pasażerskiego z Moskwy do Tadżykistanu. Pociąg na trasie Moskwa – Khujand będzie kursował do końca roku.

 

"Przyszłość tego połączenia, i decyzje o utrzymaniu częstotliwości połączenia do dwóch razy w tygodniu będzie zależeć od ruchu turystycznego" dodaje rzecznik prasowy.

Całkowita długość linii kolejowych w Tadżykistanie wynosi ponad 950 km; z czego około 680 km to  stanowią główne linie kolejowe. Obecnie tadżycka państwowa spółka kolejowa oferuje podróżnym dwie trasy do Federacji Rosyjskiej (Duszanbe-Moskwa i Kulob-Moskwa) oraz dwie trasy krajowe(Duszanbe-Konibodom i Duszanbe-Pakhtaobod). W przeszłości istniało jeszcze połączenie Khujand-Saratowie (Rosja) trasa została jednak zawieszona z powodu niskiego ruchu pasażerskiego.

Tadżykistanu tabor obejmuje obecnie ponad 2000 wagonów cargo, 424 wagonów pasażerskich i 55 lokomotyw spalinowych.

źródło: asiaplus

Poprawiony: poniedziałek, 03 grudnia 2012 15:30