large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Porozumienie rosyjsko-tadżyckie w sprawie praw pracowniczych PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 30 listopada 2012 17:39

Porozumienie rosyjsko-tadżyckie w sprawie praw pracowniczych

Jak informuje tadżycka Agencja ds. Migracji. Tadżykistan i Rosja zamierzają jeszcze w tym roku podpisać porozumienie w sprawie praw pracowniczych i ochrony praw obywateli rosyjskich w Tadżykistanie oraz ochrony praw obywateli Tadżykistanu w Rosji. Prace nad przygotowaniem tej umowy były głównym tematem ósmego posiedzenia Tadżycko-Rosyjskiej Grupy Roboczej (WG) ds. migracji, które odbyło się niedawno w Duszanbe.Uczestnicy spotkania uznali, że bezzwłocznie należy poprawić prawną podstawę współpracy migracyjnej pomiędzy dwoma krajami. Uzgodniono również, że wskazane byłoby, aby podpisać umowę przed 1 stycznia 2013 roku.

WG wyraziła również zamiar wypracowania projektu umowy w sprawie przedłużenia okresu obowiązywania pozwolenia na pracę dla obywateli tadżyckich do trzech lat.

Przypominamy, że  ostatni dokument znoszący niektóre ograniczenia rejestracyjne tadżyckich imigrantów przybywających do Rosji podpisali Safiallo Devonayev, szef Służby Migracyjnej i Konstantin Romodanovsky, dyrektor Federalnej Służby Migracyjnej Rosji (FMS) , w Duszanbe w dniu 5 października br.

Zgodnie z tym dokumentem, okres rejestracji dla obywateli tadżyckich po ich przybyciu do Rosji jest przedłużony od siedmiu do piętnastu dni.

 

źródło: asiaplus

Poprawiony: wtorek, 04 grudnia 2012 16:44