large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Emomali Rachmon na liście 500 najbardziej wpływowych muzułmanów świata PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 01 grudnia 2012 09:52

Emomali Rachmon na liście 500 najbardziej wpływowych muzułmanów świataThe Royal Islamic Strategic Center w Ammanie opublikowało listę 500 najbardziej wpływowych muzułmanów na świecie.  Publikacja ma na celu ustalenie wpływu niektórych muzułmanów na mieć światową społeczność islamską. Jako wpływową w publikacji uznano każdą osobę, która posiada uprawnienia (czy to kulturowe, ideologiczne, finansowe, polityczne lub w inny sposób), aby dokonać zmian, które będą miały znaczący wpływ na świat muzułmański.


Publikacja zwraca uwagę, że 50 najbardziej wpływowych muzułmanów to uczeni religijni oraz szefowie państw. Ich dominującemu i trwałemu wpływowi nie można zaprzeczyć, szczególnie mówiąc o władcach, którzy w wielu przypadkach również odpowiedzialne i wpływowe stanowiska powierzają religijnym uczonym.

Publikacja wybiera muzułmanów z różnych grup wpływów,: naukowych, politycznych, Administracja Spraw Religijnych, nauczycieli duchowych, filantropia / Miłość i rozwój, zagadnienia społeczne, biznes, nauka i technika, kultura i sztuka , recytatorzy Koranu, media a także celebryci i gwiazd sportu.

Prezydent Tadżykistanu Emomali Rachmon jest również na liście wśród 500 najbardziej wpływowych muzułmanów świata. Autorzy publikacji zauważają, że ​​Emomali Rachmon uczynił wiele, aby ustanowić odrębną tożsamość Tadżykistanu, i wezwał do zacieśnienia więzi z innymi muzułmańskimi krajami w regionie.

źródło: asiaplus

Poprawiony: środa, 05 grudnia 2012 20:14