large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Ozodi.org kolejną ofiarą cenzury PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 03 grudnia 2012 15:23

Ozodi.org kolejną ofiarą cenzuryJak informuje Radio Liberty, 29 listopada strona internetowa Ozodi.org została zablokowana dla internautów w Tadżykistanie. Beg Zukhurov, szef Agencji Komunikacji, potwierdził w wywiadzie dla portalu Asia Plus, że strona została zablokowana. Powiedział, że władze działały w odpowiedzi na skargi grupy zainteresowanych obywateli, którzy wyrazili wobec " agencji informacyjnych, które działają wbrew interesom Tadżykistanu."Przewodniczący RFE / RL Steven Korn określił to działanie jako „czystą cenzurę”. "Rząd chce ograniczyć swobodę wypowiedzi, a więc atakuje Facebooka, zaatakowane zostały również inne źródła niezależnych informacji, przez co zostaliśmy zaatakowani my, jako obywatele" dodał.
Kilku dostawców Internetu w Tadżykistanie potwierdziło, że wieczorem 20 listopada, otrzymali wiadomości SMS z Agencji nawołujące ich do blokowania dostępu do Ozodi.org.

RFE / RL otrzymało niepotwierdzone doniesienia, że oficjalne, pisemne instrukcje zostały już wydane.

Władze tadżyckie w tym roku tymczasowo zablokowany dostęp do licznych stron internetowych w tym: YouTube, BBC, Azja-Plus i rosyjskich portali.

źródło: asiaplus

Poprawiony: piątek, 07 grudnia 2012 12:20