large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Zakończył się drugi etap szkoleń dla straży granicznej PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 03 grudnia 2012 15:45

Zakończył się drugi etap szkoleń dla straży granicznejBiuro OBWE w Tadżykistanie poinformowało o zakończeniu drugich już wspólnych szkoleń dla Straży Granicznej dla funkcjonariuszy afgańskich i tadżyckich. Kurs w którym uczestniczyli mundurowi jest jednym z serii szkoleń mających na celu zwiększenie potencjału tadżyckich służb granicznych i afgańskiej straży granicznej w celu wykrywania i ograniczenia nielegalnego przekraczania granicy.


Trzytygodniowy kurs przeszło  12 afgańskich policjantów i 10 tadżyckich strażników granicznych. Szczególny nacisk położono na sprawne przeprowadzanie patoli taktycznych a także na zarządzanie i analizę dla działań operacyjnych.

W praktycznej części kursu, uczestnicy otrzymali scenariusz obejmujący nielegalne przekraczanie granicy przez grupę przemytników, gdzie oficerowie mieli za zadanie zaplanowanie i skoordynowane działań. Tego typu ćwiczenia pomagają udoskonalić wspólne techniki operacyjne w zakresie planowania, współpracy i koordynacji między dwoma stronami.


Kurs jest częścią drugiego etapu w ramach OBWE Patrol and Project Leadership, który został ma za zadanie przeszkolenie funkcjonariuszy straży granicznych z Tadżykistanu i Afganistanu .

Poprawiony: piątek, 07 grudnia 2012 19:15