large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Wydawnictwo Sharqi Ozod do modernizacji. PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 04 grudnia 2012 17:00

Wydawnictwo Sharqi Ozod do modernizacji.Landesbank Berlin Holding AG, duży bank komercyjny z siedzibą w Berlinie, poinformował o zamiarze udzielenia pożyczki na modernizację Sharqi Ozod, głównego wydawnictwa w Tadżykistanie nadzorowanego przez rząd. Państwowa Komisja ds. Inwestycji i Zarządzania Nieruchomościami (GosKomInvest) potwierdziła tą informację dodając, że wszelkie kwestie dotyczące modernizacji Sharqi Ozod zostały niedawno omówione w Duszanbe.

 

Spotkanie w tej sprawie odbyło się podobno w ubiegłym tygodniu. W spotkaniu uczestniczył dyrektor GosKomInvest, Davlatali Saidov oraz dyrektor biura finansowego Landesbank Berlin AG.

„ Projekt zakładający modernizację wydawnictwa Sharqi Ozod przewiduje zakup i montaż nowoczesnych urządzeń niezbędnych do drukowania pewnych dokumentów państwowych ( wzorów pszportów, aktów urodzenia, itp.)”, informuje portal asiaplus

Całkowity koszt projektu szacowany jest na 11,4 mln euro. Modernizacja obiektu jak informuje źródło, jest inwestycją konieczną, gdyż mający już ponad 20 lat budynek jest jednym ze strategicznych obiektów Tadżykistanu.

źródło: asiaplus

Poprawiony: sobota, 08 grudnia 2012 11:40