large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Coraz lepsze stosunki pomiędzy Tadżykistanem i Finllandią PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 13 grudnia 2012 13:29

 

Coraz lepsze stosunki pomiędzy Tadżykistanem i FinllandiąWe wtorek, 12 listopada w Duszanbe odbyło się spotkanie Tadżyckiego Ministra Spraw Zagranicznych oraz ambasadora Finlandii w Tadżykistanie, Tuula Yrjola. W spotkaniu uczestniczył również Oliy Kantana, przewodniczący Fińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych krajów Wschodnioeuropejskich oraz Azji Centralnej

 

 

Przedstawiciele obu krajów wyrazili zadowolenie z postępującej obustronnej współpracy pomiędzy Tadżykistanem i Finlandią, w sektorach takich jak zarządzanie kontrolą graniczną czy nauki geologiczne, informuje biuro prasowe departamentu MSZ Tadżykistanu.


W trakcie rozmów, tadżycki minister wskazał na konieczność rozwijania stosunków gospodarczych między obu krajami. Zarifi w szczególności proponuje aby rozszerzyć i uprościć podstawę prawną wzajemnej współpracy.

Zarifi i Yrjola uzgodnili również, że konieczne jest wzmocnienie bezpośrednich kontaktów pomiędzy przedstawicielami tadżyckich i fińskich społeczności biznesowych.

W trakcie spotkania wymieniono również poglądy na temat wielu zagadnień międzynarodowych i regionalnych, w tym obecnej sytuacji w Afganistanie w świetle zbliżającego się wycofania wojsk.

źródło: asiaplus

Poprawiony: poniedziałek, 17 grudnia 2012 14:40