large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżycki prezydent wydał serię filmów dokumentalnych ... o samym sobie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 24 grudnia 2012 11:13

 

Tadżycki prezydent wydał serię filmów dokumentalnych ... o samym  sobieJak poinformowało Radio Liberty, w dniu 24 grudnia państwowa wytwórnia filmowa Tajikkino wydała na płytach DVD kolekcję filmów dokumentalnych dotyczących panowania Emomali Rachmona. Filmy opowiadają o 20 latach rządów Rachmona jako prezydenta Tadżykistanu. Każdy rok rządów jest podsumowany i zapisany na osobnym dysku. Kolekcja składa się jendak z 28 płyt DVD, gdyż na pozostałych 8 znajdują się filmy dokumentalne opowiadające o roli Rachmona w rozwoju różnych sektorów ważnych dla krajowej gospodarki.

 

Wśród nich są m.in: " Emomali Rachmon i bezpieczeństwo żywnościowe" czy "Emomali Rachmon i niezależność energetyczna"

Kolekcja dostępna jest w wybranych sklepach w Duszanbe oraz w niektórych straganach w cenie 270 somoni ( około 57$), co stanowi blisko miesięczne, przeciętne wynagrodzenie w Tadżykistanie

Jeden z handlarzy na bazarze w Duszanbe, Nasim Zokirov w wywiadzie z Radio Liberty powiedział, że przedstawiciele Tajikkino przynieśli kolekcję DVD i zmusili ich do sprzedaży, przy czym pieniądze pobrali z góry. Zokirov ubolewał, że klienci nie wydają się zainteresowani filmami dokumentalnymi o tadżyckim prezydencie. Kolekcją zainteresowani są podobno, jedynie urzędnicy państwowi.

Tajikkino zaprzecza jednakże, jakoby ktokolwiek był zmuszany do sprzedaży filmów, a jak mówi jednej z pracowników Tajikkino, pragnący zachować anonimowość, cena całej kolekcji powinna wynosić 180 somoni ( 38$) a nie jak mówią sprzedawcy 50 % więcej.

źródło: asiaplus

Poprawiony: sobota, 05 stycznia 2013 20:01