large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Obywatel Tadżykistanu zastrzelony w Moskwie przez milicję. PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 14 stycznia 2013 10:04

Obywatel Tadżykistanu zastrzelony w Moskwie przez milicję.Jak poinformowała Tadżycka Agencja Migracyjna, 25-letni mieszkaniec Muminobod w dzielnicy Khatlon w wyniku zadanych ran postrzałowych przez moskiewską milicję, zmarł w szpitalu w Odintsovo w obwodzie Moskiewskim. Jak informuje oficer milicji z komisariatu Odintsovo, S. Ranchugov policjanci próbowali zatrzymać samochód do rutynowej kontroli dokumentów, ten jednak nie odpowiedział na wezwania milicjantów, w związku z czym otworzono ogień.

W samochodzie znajdowało się pięciu obywateli Republiki Tadżykistanu

Według S. Ranchugov, oficerów z komisariatu Odintsovo, policjanci próbowali zatrzymać samochód do rutynowej kontroli dokumentów w nocy stycznia 12/11 ale pięciu obywateli Republiki Tadżykistanu, które były w samochodzie rzekomo "nie reaguje na funkcjonariusza policji rozkaz, aby zatrzymać prawidłowo i policjanci zostali zmuszeni do otwarcia ognia. "


W rezultacie, Jumakhon Azizov zmarł w wyniku ran postrzałowych. Czterech pozostałych obywateli tadżyckich - Shuhrat Sharifov, Saidshoh Shohvali, Ahmadkhon Khayrahmad i A. Jabborov (wszystkie z nich są mieszkańcami prowincji Khatlon) - aresztowano.

Ambasador Tadżykistanu w Rosji, Abdulmajid Dostiyev podjął dochodzenie w sprawie incydentu pod jego osobistą kontrolą.

źródło: asiaplus

Poprawiony: środa, 23 stycznia 2013 09:48