large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Facebook już po raz trzeci na czarnej liście PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 17 stycznia 2013 09:42

Facebook już po raz trzeci na czarnej liścieDostawcy Internetowi w Tadżykistanie po raz kolejny otrzymali instrukcje nakazujące blokowanie portalu społecznościowego facebook.com dla swoich klientów. Polecenie zostało wydane przez Tadżycką Agencję Łączności, i jak podaje Radio Liberty dotyczy również paru innych stron internetowych. Tadżyckie władze nie komentują swojej decyzji.

 

Dostęp do Facebooka w Tadżykistanie w tym roku zablokowano już po raz Trzeci. Pierwszy raz stało się to w maju, a ograniczenia objęły też inne portale internetowe, przy czym - jak pisze agencja RIA Nowosti - Facebook po tygodniu odblokowano, a dostęp do kilku innych portali jest wciąż niemożliwy. Druga blokada facebooka miała miejsce 26 listopada, również na wniosek Agencji Łączności i jak podano w oficjalnym komunikacie krok ten podyktowany był przyczynami technicznymi.

 

Na Facebooku pisze wielu krytyków prezydenta Emomaliego Rachmona, który od 20 lat rządzi w poradzieckim Tadżykistanie. Zdaniem obserwatorów krytyka władz ze strony opozycji, w tym w internecie, zaostrza się przed planowanymi na przyszły rok wyborami prezydenckimi.

źródło: asia plus

Poprawiony: środa, 30 stycznia 2013 21:06