large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Siergiej Ławrow z wizytą w Duszanbe PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 17 stycznia 2013 11:07

 

Siergiej Ławrow z wizytą w DuszanbeWedług informacji opublikowanych przez Departament MSZ Tadżykistanu, wczoraj wieczorem do Duszanbe przybył Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. Rosyjski dyplomata ma dziś zaplanowane spotkanie z tadżyckim Ministrem Spraw Zagranicznych, Hamrokhonem Zairifim oraz prezydentem, Emomali Rachmonem.

 

 


Wśród tematów poruszanych przez Siergieja Ławrowa poruszane będą zagadnienia związane z podpisaniem umów między Tadżykistanem a Federacją Rosyjską w sprawie współpracy migracyjnej i warunków dostawy rosyjskich produktów naftowych do Tadżykistanu.


Przypominamy, ze dokumenty mające na celu usunięcie niektórych ograniczeń rejestracyjnych dla tadżyckich imigrantów przybywających do Rosji podpisane zostały już przez Safiallo Devonayeva, szefa Służby Migracyjnej w ramach rządu Tadżykistanu i Konstantina Romodanovskiego, dyrektora Rosyjskich Służb Migracyjnych (FMS) , w Duszanbe w dniu 5 października 2012 roku. Zgodnie z tym dokumentem, okres rejestracji dla obywateli tadżyckich po ich przybyciu w Rosji jest przedłużony od siedmiu do piętnastu dni. Poza tym, termin pozwolenia na pracę dla obywateli Tadżykistanu jest przedłużony do trzech lat.

źródło: asia plus

Poprawiony: środa, 30 stycznia 2013 21:06