large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżykistan chce ewakuować swoich obywateli z Syrii PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 23 stycznia 2013 09:43

Tadżykistan chce ewakuować swoich obywateli z SyriiW związku z narastającym niebezpieczeństwem dla cywilów w Syrii oraz niepokojami społecznymi jakie tam panują władze Tadżykistanu zdecydowały się ewakuować swoich obywateli z terenu Syrii. Muhammad Egamzod, rzecznik  ambasady Tadżykistanu w Moskwie, poinformował, że tadżycki ambasador w Rosji Abdulmajid Dostiyev poprosił rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa, o pomoc obywatelom tadżyckim mieszkającym w Syrii.

 

Jak podano, tadżycki ambasador podniósł tę kwestię podczas spotkania ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa z ambasadorami krajów członkowskich WNP któro odbyło się w Moskwie w dniu 21 stycznia.

Podczas spotkania, rosyjski minister spraw zagranicznych poinformował ambasadorów, że aktualnie dwa rosyjskie samoloty zostały wysłane do Damaszku, aby ewakuować obywateli rosyjskich chcących opuścić Syrię.

"Ambasador Dostiyev poprosił rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa, o pomoc obywatelom tadżyckich mieszkających w Syrii, którzy będą ubiegać się o pomoc w rosyjskiej ambasadzie  i w Syrii" powiedział Egamzod.

ONZ poinformował i, że wojna, która rozpoczęła się w Syrii w marcu 2011 pochłonęła już 60.000 ludzkich istnień.

źródło: asia plus

Poprawiony: czwartek, 07 lutego 2013 16:49