large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Afera korupcyjna w Tadżyckiej policji PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 25 stycznia 2013 20:51

Afera korupcyjna w Tadżyckiej policjiPortal Asia Plus poinformował o aferze korupcyjnej w szeregach wydziału policji antynarkotykowej. Szef wydziału antynarkotykowego w  Qurghon Teppa, oficer Shodibek Sultonov został aresztowany pod zarzutem wymuszeń i przekroczenia uprawnień służbowych. Jamshed Sangov, Szef Agencji Antykorupcyjnej w Khatlon poinformował, że aresztowanie Sultonova miało miejsce już w listopadzie 2012 roku."Sultonov usłyszał zarzuty o przekroczenie swoich upranień", powiedział Sangov. "Wstępne dochodzenie wykazało, iż Sultonov wraz z dwoma innymi oficerami policji i jednym cywilnym obywatelem Tadżykistanu zatrzymali trzech imigrantów i oskarżyli ich o kradzież i wymuszenie 350.000 euro bez wszczęcia postępowania karnego przeciwko nim."

Trzech wspólników Sultonova jest aktualnie poszukiwanych  przez policję. Policja informuje również, ze dochodzenie jest w toku.

 

Według oficjalnych danych w ubiegłym roku w samym Khalton zarejestrowano  18 przypadków nadużycia uprawnień przez funkcjonariuszy policji.

źródło: asiaplus

Poprawiony: sobota, 09 lutego 2013 19:15