large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Oświadczenie Ambasady USA w sprawie praw dziennikarzy PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 07 lutego 2013 00:18

Oświadczenie Ambasady USA w sprawie praw dziennikarzyStany Zjednoczone od dawna wspierają wolność słowa, wolność środków masowego przekazu, i prawo dziennikarzy do pracy bez cenzury i obawy o konsekwencje prawne, informuje oświadczenie wydane dzisiaj przez ambasadę USA w Duszanbe. "My, Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki, ​​często mówimy o naszych obawach dotyczące traktowania dziennikarzy w Tadżykistanie przez Tadżycki rząd, w tym, że pana Abduqayuma Qayumzoda."Wzywamy rząd Tadżykistanu do poszanowania wolności mediów i ustalenia jasnych i przejrzystych mechanizmów regulujących akredytację dziennikarzy".

Przypominamy, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych odrzuciła wniosek Qayumzod na rzecz odnowy swoich dziennikarskich mandatów w dniu 9 grudnia 2012 roku. Ministerstwo, jednak jeszcze nie podało do wiadomości powodów tej decyzji.

Abduqayum Qayumzod pracował w biurze RFE / RL w Duszanbe od 2001 roku, pisząc na tematy polityczne a w szczególności opisując działania parlamentu w Tadżykistanie. Podczas Światowego Dnia Wolności Prasy w 2010 r, został uhonorowany przez Media-Alliance, największy tadżycki związek dziennikarzy, za "odważne i znakomite" teksty w sprawie korupcji oraz innych kontrowersyjnych sprawach.

 

źródło: asia plus

Poprawiony: sobota, 09 lutego 2013 19:16