large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżykistan i Rosja już jutro podpiszą umowę migracyjną PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 07 lutego 2013 20:46

Tadżykistan i Rosja  już jutro podpiszą umowę migracyjnąTadżykistan i Rosja mają podpisać umowę ws. pobytu dla obywateli Tadżykistanu w Federacji Rosyjskiej. Jak podaje szef biura Tadżyckiej Agencji  Migracyjnej w Rosji, Safiallo Devonayev, Szef Służby Migracyjnej w ramach rządu Tadżykistanu i Konstantin Romodanovsky, dyrektor rosyjskiej Federalnej Służby Migracyjnej (FMS), podpiszą odpowiednie dokumenty migracyjne w dniu 8 lutego w Moskwie. Umowa przewiduje przedłużenie okresu rejestracji dla obywateli Tadżykistanu po ich przybyciu do Rosji z siedmiu do piętnastu dni.


Przypominamy, że Safiallo Devonayev i Konstantin Romodanovsky podpisali Duszanbe w dniu 5 października 2012 roku  list intencyjny w sprawie usunięcia niektórych ograniczeń rejestracyjnych dla tadżyckich pracowników migrujących do Rosji w

Migranci zarobkowi są kluczowym elementem w gospodarce Tadżykistanu i to głównie dzięki ich pomocy i przesyłom pieniężnym wiele tadżyckich rodzin utrzymuje jako taki standard życia w ojczyźnie.


Według niektórych źródeł, ilość przekazanych środków pieniężnych w zeszłym roku wyniosła 3,5952 miliardów USD, co było stanowiło blisko 48 procent brutto produktu krajowego (PKB) Tadżykistanu.

źródło: asiaplus

Poprawiony: sobota, 09 lutego 2013 19:55