large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Amerykanie znieśli zakaz z afgańskich linii lotniczych PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 08 lutego 2013 19:38

Amerykanie znieśli zakaz z afgańskich linii lotniczychAmerykańscy wojskowi w Afganistanie znieśli zakaz zawierania umów z afgańskimi liniami lotniczymi Kam Air, które podejrzewano o przemycanie dużych partii narkotyków z Afganistanu do innych krajów. Rząd Afganistanu obiecał, że przeprowadzi dokładne śledztwo w tej sprawie. W styczniu przedstawiciel wojsk Stanów Zjednoczonych oświadczył, że Amerykanie są w posiadaniu dowodów udziału Kam Air w przerzucaniu narkotyków do sąsiedniego Tadżykistanu.Tadżykistan jest jednym z ważniejszych punktów przerzutowych wykorzystywanych podczas przemycania narkotyków z Afganistanu do krajów zachodnich.

Podstawowy potok narkotyków napływa do Tadżykistanu z afgańskich prowincji Kunduz i Badachszan. Te tereny znajdują się pod kontrolą niemieckiego kontyngentu z ugrupowania NATO. Jednakże misja lekceważy całe karawany handlarzy narkotykami, którzy wymieniają heroinę i opium na broń w sąsiedniej republice.

Te dwie prowincje łączy z Tadżykistanem most samochodowy przez rzekę Piandż. Był on budowany specjalnie dla transportu natowskiego. Rząd Stanów Zjednoczonych zainwestował w ten projekt ponad 36 milionów dolarów. Jednakże obecnie z mostu korzystają również zwykli handlarze, wśród których dość często można spotkać dilerów narkotyków.

źródło: ruvr.ru

Poprawiony: poniedziałek, 11 lutego 2013 17:55