large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Były premier Tadżykistanu, Abdumalik Abdullojonov zatrzymany na 40 dni PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 09 lutego 2013 19:50

były premier Tadżykistanu, Abdumalik  Abdullojonov zatrzymany na 40 dniSearch News poinformowało w dniu 7 lutego o przedłużeniu aresztu dla Abdullojonov decyzją sądu w Borispolu o kolejne 40 dni. Były tadżycki premier Abdumalik Abdullojonov twierdzi, że jego życie będzie zagrożone, jeśli zostanie ekstradytowany i wydany władzom Tadżykistanu.  "Chcą mnie martwego. Zabiją mnie w ciągu dwóch lub trzech, maksymalnie czterech miesięcy. Zrobią to, i wiem, że są do tego zdolni, " powiedział Abdullojonov.Abdullojonov powiedział, że jest niezadowolony z decyzji sądu i planuje odwołać się od wyroku.

Prawnik Adbullojonova, Andrey Fedur, wyraził nadzieję, że jego klient nie będzie ekstradytowany do Tadżykistanu. "Istnieje realne zagrożenie dla jego życia w Tadżykistanie. Mój klient ma status uchodźcy, i powinien być chroniony jako uchodźca. Jest on chroniony przez odpowiednią międzynarodową konwencję, "powiedział adwokat.

Sąd w Borispolu w dniu 7 lutego orzekł, że były tadżycki premier Abdumalik Abdullojonov powinien być zatrzymany na okres  40 dni, podczas oczekiwania na dokumenty z Duszanbe, dotyczące jego ewentualnej ekstradycji.

 

źródło: asiaplus

Poprawiony: wtorek, 12 lutego 2013 11:34