large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Światowy Program Żywnościowy udzielił wsparcia finansowego najbiedniejszym rodzinom PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 11 lutego 2013 17:48

Światowy Program Żywnościowy udzielił wsparcia finansowego najbiedniejszym rodzinomŚwiatowy Program Żywnościowy (WFP) działający w ramach ONZ  zakończył w styczniu pilotażowy program pomocy finansowej blisko 7000 najbardziej potrzebującym osobom w Ayni w prowincji Sughd. Przy współpracy z władzami powiatu, WFP udzieliło pomocy finansowej 1.426 gospodarstw domowych o najniższych dochodach, które dodatkowo posiadają jedynie niewielkie połacie gruntów i oraz niewielkie ilości zwierząt lub innych aktywów.Rodziny te zostały uprzednio obdarowane przez WFP w postaci racji żywnościowych, a w styczniowym programie przyznane zostało 500 Somoni (TJS) (równowartość 105 USD) na gospodarstwo. Finansowe wsparcie rodzin daje im możliwość wyboru produktów żywnościowych, które rzeczywiście chcą kupić w tym produktów świeżych, które zapewniają zdrowszą i bardziej zbilansowaną dietę.

"WFP jest zaangażowana w pomoc rodzinom w okresie zimowym, gdy dochód z pracy sezonowej i przekazów z zagranicy znacznie spada," powiedział dyrektor oddziału WFP w Tadżykistanie, Alzira Ferreira.

"W zimie, rezerwy żywności dla gospodarstw domowych są wyczerpane i rodziny zmuszone są wydawać więcej np na paliwo, aby utrzymać ciepło w ekstremalnie niskich temperaturach. Ceny podstawowych produktów spożywczych, takich jak mąka pszenna pozostają w Tadżykistanie bardzo wysokie co ogranicza możliwości biednych rodzin na kupno wystarczającej ilości pożywienia. "

Światowy Program Żywnościowy (World Food Program) jest największą na świecie agencją humanitarną na zajmującą się walką z głodem. Każdego roku WFP pomaga ponad 90 milionów ludzi w ponad 70 krajach.

źródło: asiaplus

Poprawiony: środa, 13 lutego 2013 17:58