large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Wprowadzenie monet o nominałach jednej i dwu diram do obiegu jest nielogiczne, mówi deputowany MP. PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 11 lutego 2013 18:10

Wprowadzenie monet o nominałach jednej i dwu diram do obiegu jest nielogiczne, mówi deputowany MP.W wywiadzie udzielonym portalowi Asia-Plus, Ismoil Talbakov, deputowany niższej izby parlamentu Tadżykistanu (Majlisi Namoyandagon) powiedział, że wprowadzenie do obiegu w Tadżykistanie monet o nominałach jednej i dwóch diram jest nielogiczne. "Każda moneta wprowadzona do obrotu powinna pokrywać wszystkie koszty związane z jej produkcją. Koszt wyprodukowania monet jednej i dwu diram jest znacznie wyższy od ich rynkowej wartości " podkreślił Talbakov .

 

"Ponadto, jak powszechnie wiadomo, za monety o nominale jednej lub dwóch diram nie można w naszym kraju nic kupić i w związku z tym, fakt wprowadzenia większej ilości monet o tym nominale do obiegu staje się jeszcze bardziej niezrozumiały" powiedział Talbakov.


Oficjalne źródło na tadżyckiego banku centralnego poinformowało, że monety zostały wybite w Mennicy Kazachskiego Banku Narodowego w Republice Kazachstanu i zostały wprowadzone do obiegu w dniu 1 lutego.

NBT planujował wprowadzenie dodatkowej ilości monet o nominale jednej i dwu-diram , już dawno temu, gdyż monet o tych nominałach brakowało w sklepach i straganach przy wydawaniu reszty.

"Niewielka ilość monet o nominałach jednej i dwu diram została już wprowadzona do obrotu w 2001, 2006 i 2011," podaje NBT.

źródło: asiaplus

Poprawiony: środa, 13 lutego 2013 17:58