large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Francuski "Total" zainteresowany sektorem paliwowym w Tadżykistanie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 13 lutego 2013 18:29

Spotkanie w ParyżuW dniu 11 lutego w Paryżu, tadżycki minister spraw zagranicznych spotkał się z menedżerami francuskiego giganta naftowo-gazowego "Total". Według informacji tadżyckiego MSZ, w trakcie oficjalnej wizyty w Paryżu minister Hamrokhon Zarifi spotkał się z wysokiej rangi pracownikami koncernu "Total". W spotkaniu uczestniczyli dyrektor strategii rozwoju, Olivier de Langnavant, wiceprezes ds. nowych umów i zarządzania zapasami, Erve Shaneu, wiceprezes Total, Philip Ergot i dyrektor ds. badań i produkcji Marc Blezot.

 

 

 

Podczas spotkania obie strony dyskutowały na temat możliwości współpracy między Tadżykistanem i firmą Total w takich dziedzinach, jak produkcja i przetwarzanie ropy naftowej i gazu.

Tadżycki minister spraw zagranicznych przedstawił klimat inwestycyjny Tadżykistanu oraz aktualną sytuację w kraju w sektorze mineralnym oraz z perspektywy posiadanych surowców. Podkreślił, że tak znane firmy jak TetisPetroleum i Gazprom już działają w Tadżykistanie.

Minister spraw zagranicznych podkreślił, że republika Tadżykistanu ma dostęp złóż zasobów naturalnych i jest gotowa do nawiązania współpracy z francuską firmą.

Wiceprezes Pan Olivier de Langavant wyraził zainteresowanie spółki i gotowość do nawiązania i rozwijania współpracy z Tadżykistanem w sektorze naftowym i gazowym.

źródło: asiaplus

Poprawiony: sobota, 16 lutego 2013 10:19