large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

K.Kosim na konferencji prasowej o sytuacji w Khorog PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 16 lutego 2013 10:15

K.Kosim na konferencji prasowej o sytuacji w Khorog„Wydarzenia które miały miejsce w Khorog w lipcu ubiegłego roku mogą na bardzo długi okres czasu pogorszyć sytuację społeczno-polityczną w regionie”, powiedział szef GBAO, Kodiri Kosim podczas konferencji prasowej w dniu 12 lutego. "Władzom lokalnym udało się wówczas ustabilizować sytuację za pomocą inicjatyw  lokalnej społeczności" powiedział Kosim.Kodiri Kosim powiedział, że wydarzenia w Khorog pokazały ponownie, że niezgoda i konflikty dowolnego typu nie powinny być rozwiązywane ani przy użyciu siły, ani przy użyciu masowych protestów. "Najlepszy sposób rozwiązywania takich konfliktów leży w rozsądnej i uczciwej dyskusji o przyczynach konfliktu," podkreślił.

K.Kosim powiedział także dziennikarzom o ostatnich działaniach podejmowanych przez władze lokalne na rzecz dalszego rozwoju społeczno-gospodarczego regionu. Zauważył, że w wiele sektorów gospodarki w regionie wykazało wyniki, które wskazują na rozwój gospodarczy.

Władze lokalne będą miały do ​​czynienia z problemami komunikacyjnych w celu zapewnienia dalszego rozwoju gospodarczego w regionie. Podkreślił, że wszystkie drogi i autostrady powinny spełniać międzynarodowe standardy, a moce energetyczne powinny zostać zwiększone.

"Tylko w ten sposób będziemy w stanie poradzić sobie z takimi kwestiami jak rozwój turystyki i górnictwa metali - dwóch kluczowych sektorów dalszego rozwoju gospodarczego GBAO"  podkreślił K.Kosim.

źródło: asiaplus

Poprawiony: wtorek, 19 lutego 2013 11:31