large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżykistan oficjalnie wystąpił o ekstradycję Abdumalika Abdullojonova PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 19 lutego 2013 11:32

Tadżykistan oficjalnie wystąpił o ekstradycję Abdumalika Abdullojonova Prokuratura Generalna w Tadżykistanie oficjalnie wysłała wniosek do władz ukraińskich o ekstradycję byłego premiera Tadżykistanu Abdumalika Abdullojonova, poinformował zastępca prokuratora generalnego, Abduqodir Muhammadiyev. Wniosek  o ekstradycję został  oparty akta w sprawie 60 postępowań karnych wszczętych przeciwko Abdullojonovi  w 1998 roku. " Na chwilę obecną, Kijów studiuje dokumenty. Nasze jednostki współpracujący w ramach Konwencji Mińskiej z 1993 r.,"  podkreślił zastępca tadżyckiego prokuratora.


Konwencja o pomocy prawnej i prawa kolizyjnego w sprawach cywilnych, rodzinnych i prawa karnego (Konwencja Mińska) została przyjęta w Mińsku w dniu 22 stycznia 1993 roku.

"Jeśli problem zostanie rozwiązany pozytywnie, Abdullojonov zostanie poddany ekstradycji do Tadżykistanu w ciągu 45 dni," Muhammadiyev zauważyć.

Tymczasem obrońca Abdullojonova, Andrey Fedur, powiedział, że jeśli zostanie on wydany, jego życie będzie w niebezpieczeństwie. Wyraził nadzieję, że władze Ukrainy nie zgodzą się na ekstradycję jego klienta do Tadżykistanu.

Andrey Fedur uważa, że ukraińskie organy ścigania nie powinny aresztować Abdullojonova pomimo międzynarodowego nakazu aresztowania, zważywszy na fakt statusu uchodźcy jaki posiada on w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

źródło: asiaplus

Poprawiony: czwartek, 21 lutego 2013 12:31