large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Biuro OBWE w Tadżykistanie nadzoruje dialog na temat rozminowywania PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 20 lutego 2013 16:40

Biuro OBWE w Tadżykistanie nadzoruje dialog na temat rozminowywaniaW Duszanbe rozpoczęły się trzydniowe regionalne warsztaty na temat "Krajowych Standardów Rozminowywania" które odbywają się przy wsparciu biura OBWE w Tadżykistanie. Wydarzenie zgromadziło ekspertów, praktyków i innych zainteresowanych stron z 13 organizacji zaangażowanych w działania usuwania min na terenie Afganistanu, Iranu i Tadżykistanu oraz innych krajów które są w różnym stopniu dotknięte przez poprzez występowanie na ich terytorium  m.in. niewybuchów czy min.

 

 

Warsztaty skupiają się na standardach rozminowywania, w tym kwestiach takich jak humanitarne rozminowywania,  ryzku jakie towarzyszy tym czynnościom oraz zarządzanie informacją. Warsztaty będą okazją do omówienia transgranicznej współpracy między Afganistanem, Tadżykistanem i Iranem.

Warsztaty są częścią perskiego programu Outreach wspieranego przez International Center for Humanitarian De-mining i zorganizowany przy pomocy lokalnego Biura OBWE i Tadżyckiego Centrum Działań na rzecz Rozminowywania


Od 2009 roku OBWE wspiera rozwój mechanizmów na poziomie technicznym między państwami Azji Środkowej i Afganistanem w celu rozwiązania problemów i wyzwań związanych z rozminowywaniem terenów.

źródło: asiaplus

Poprawiony: sobota, 23 lutego 2013 11:09