large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Generał Walerij Gierasimow z wizytą w Tadżykistanie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 20 lutego 2013 16:50

Generał Walerij Gierasimow z wizytą w TadżykistanieGenerał Walerij Gierasimow, szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, przybył na czele rosyjskiej delegacji wojskowej na dwudniową wizytę do Duszanbe. Walerij Gierasimow ma spotkać się z wysokimi rangą tadżyckimi urzędnikami państwowymi aby omówić wojskową i techniczną współpracę między Tadżykistanem a Federacją Rosyjską. Jak czytamy w komunikacie prasowym, Gerasimov  ma zaplanowane rozmowy z prezydentem Tadżykistanu Emomali Rachmonem i ministra obrony narodowej Sheralim Khairulloyevem.

Gierasimow jest absolwentem Wyższej Szkoły Dowódczej Wojsk Pancernych w Kazaniu (1977), Akademii Wojsk Pancernych (1987) i Akademii Sztabu Generalnego (1997). Karierą rozpoczął od służby w Północnej Grupie Wojsk w Polsce, gdzie doszedł do stanowiska dowódcy batalionu czołgów.

Następnie służył w Nadbałtyckim Okręgu Wojskowym. Od 1993 roku dowodził 144. dywizją zmechanizowaną w Tallinie, która w 1994 roku została przeniesiona do obwodu smoleńskiego. Od 1997 roku był pierwszym zastępca dowódcy Moskiewskiego Okręgu Wojskowego.
Generał Walerij Gierasimow, który został mianowany przez prezydenta Władimira Putina na szefa Sztabu Generalnego sił zbrojnych FR, jest jednym z głównych specjalistów od obrony przeciwrakietowej w Rosji.

 

źródło: asiaplus

Poprawiony: sobota, 23 lutego 2013 14:40