large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Data rozpoczęcia produkcji złota w kopalni Pakrut przełożona PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 21 lutego 2013 12:25

Data rozpoczęcia produkcji złta w kopalni Pakrut przełożonaBrytyjska  firma zajmująca się poszukiwaniem i eksploatacją, Kryso Resources, rozpoczęła budowę kopalni złota na złożu Pakrut. Według LLC Pakrut, całkowite pokłady metali należące do Kryso, szacuje się aż na 600.000 ton rudy metali z czego rudy złota oscylują w granicach dwóch ton. Szacunkowy budżet na budowę kopalni to ponad 25 milionów dolarów. Tymczasem Kryso Resources poinformowało, że wbrew  wcześniejszym zapowiedziom, budowa podziemnej kopalni  oraz jej pełne wyposażenie przy obecnym postępie prac nie zakończy się wcześniej aniżeli w marcu  2014r.

Prace w Pakrut są obecnie prowadzone, jednakże  jest to dopiero faza początkowa, wynika to z problemów które spowodowały opóźnienia. Spółka jednak w pełni realizuje projekt budowy  i wkrótce wyznaczy nową docelową datę zakończenia budowy i rozpoczęcia produkcji złota w Pakrut.


Według Azam Ibrohim, szefa Głównej Izby Geologicznej w Tadżykistanie, badania geofizyczne pokazują, że depozyt Pakrut ma możliwe rezerwy złota wynoszące 28,1 ton w górnych poziomach, podczas gdy niższe poziomy zawierają pokłady złota w ilości 72 ton.

źródło: asiaplus

Poprawiony: sobota, 23 lutego 2013 14:40