large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Zastępca lidera SDPT, twierdzi, ze grożono mu śmiercią PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 21 lutego 2013 13:09

Zastępca lidera SDPT, twierdzi, ze grożono mu śmierciąShokirjon Hakimov, zastępca przywódcy Socjaldemokratycznej Partii Tadżykistanu (SDPT), mówi, że grożono śmiercią przez telefon. Jak poinformował Hakimov, nieznany człowiek zadzwonił do niego w dniu 16 lutego i groził mu śmiercią "jeśli pojawi się po raz kolejny w Niezależnej Izbie Adwokackiej Tadżykistanu. "Shokirjon Hakimov twierdzi, że groźby są powiązane "z jego aktywną działalnością społeczną i polityczną"."Ostatnio, przedstawiciele koalicyjnych partii politycznych spotykają się raz w tygodniu w biurze Niezależnej Izby Adwokackiej w Tadżykistanie aby rozmawiać na temat dokonania zmian w krajowym ustawodawstwie wyborczym. Omawiane są kwestie mające na celu poprawę ordynacji wyborczej oraz powołanie wspólnego kandydata , " powiedział Hakimov,

 

" Poza tym, mieszkańcy zgłaszają się do mnie ponad sprawach karnych i cywilnych, a ja w miarę możliwości staram się im pomóc. Czasami w biurze Niezależnej Izby Adwokackiej umawiam się z tymi ludźmi na spotkanie"

"W dniu 18 lutego wziąłem wydruk połączeń przychodzących na mój telefon i przekazałem go organom ścigania z prośbą, o wskazanie osoby, która zadzwoniła do mnie z groźbami i wszczęcia przeciwko niej postępowania karnego,"  Hakimov powiedział.

źródło: asiaplus

Poprawiony: wtorek, 26 lutego 2013 18:01