large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Epidemia grypy w Tadżykistanie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 23 lutego 2013 14:33

Epidemia grypy w TadżykistanieCentrum nadzoru sanitarno-epidemiologicznego działające w ramach Ministerstwa Zdrowia (MoH) poinformowało o ponownym wybuchu epidemii grypy w kraju. Navrouz Jafarov, wiceszef Centrum nadzoru sanitarno-epidemiologicznego, twierdzi, że masowe zachorowania na grypę w Tadżykistanie związane są z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

 


"Niestety, nie mamy szczepionek, aby móc zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby", powiedział Jafarov. "Dlatego, lekarze z ambulatoryjnych poradni wykonują prace prewencyjno-informacyjne w szkołach."

Jak podaje Centrum Epidemiologiczne, na szczęście od dawna nie zarejestrowano w Tadżykistanie  żadnych  przypadków świńskiej grypy. "Ostatnie przypadki świńskiej grypy (H1N)1)  zarejestrowano na początku 2012 roku, kiedy to około 20 osób było zarażonych wirusem," powiedział Jafarov. "Nie było na szczęście żadnych przypadków śmiertelnych."

Według danych statystycznych z Centrum nadzoru sanitarno-epidemiologicznego, od początku roku zanotowano ponad 238.000 przypadków ostrej infekcji dróg oddechowych, w tym 15.600 przypadków grypy.

źródło: asiaplus

Poprawiony: środa, 06 marca 2013 14:06