large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Relacje Tadżycko-Rosyjskie omówione w Duszanbe PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 26 lutego 2013 18:30

Relacje Tadżycko-Rosyjskie omówione w DuszanbeW Duszanbe odbyło się spotkanie zorganizowane przez fundacje „Dialog Cywilizacji” podczas którego dyskutowane na temat roli Rosji w osiągnięciu spokoju w Tadżykistanie. Spotkanie, które miało miejsce 22 lutego zgromadziło ekspertów, naukowców, osoby publiczne, wysokich rangą przedstawicieli partii politycznych, znanych dziennikarzy tadżyckich i rosyjskich dyplomatów.


Prof Abdunabi Sattorzoda podczas swojej przemowy na spotkaniu wskazał na konieczność ustalenia prawdy o przeszłości.

Według niego, Tadżykistan na chwilę obecną nie jest w stanie poradzić sobie w wielu kwestiach sam, bez pomocy Rosji i nie zmieni się to przez długi czas. "Musimy prowadzić ostrożną i rozsądną politykę wobec Rosji", zauważył Sattorzoda. "Musimy uczyć się Rosji.", dodał.

Sattorzoda powiedział również, że nadszedł już czas, by stosunki z Rosją uległy zmianie. "Dni, kiedy musieliśmy konsultować wszystkie nasze działania z Moskwą już minęły. Rosja jest uważana za strategicznego partnera Tadżykistanu, ale w rzeczywistości nasze relacje nie spełniają wymogów strategicznego partnerstwa".

Źródło: Asia plus

Poprawiony: piątek, 08 marca 2013 10:09