large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Dzieło tadżyckiego artysty zostało wystawione w domu aukcyjnym Sotheby w Londynie. PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 04 marca 2013 20:23

Dzieło tadżyckiego artysty zostało wystawione w domu aukcyjnym Sotheby w Londynie."Ściana" autorstwa tadżyckiego artysty Aleskeya Rumyantseva znajduje się wśród prac prawie 50 artystów z Azji Środkowej i Kaukazu, które znajdują się na wystawie zatytułowanej "Na rozdrożu" , która rozpoczęła się 4 marca w słynnym domu aukcyjnym Sotheby. Chętni mogą podziwiać wystawione dzieła w siedzibie New Sotheby na Bond Street w Londynie  i trwa od 4 marca do 12 marca.Prace Alekseya Rumyantseva  były już w przeszłości wystawiane na różnych wystawach w Moskwie (Rosja), Bucharze (Uzbekistan) oraz w Paryżu (Francja).

Według Artdaily.org, to pierwszy w historii eksponat wystawiony na sprzedaż nawiązujący do sztuki współczesnej  i pochodzący z Azji Środkowej przedstawiający nonkonformizm, socjalistyczny realizm krajów kaukaskich takich jak Armenia, Azerbejdżan, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan czy Uzbekistan.

Wiele dzieł znajdujących się na wystawie zostało wystawione na zachodzie po raz pierwszy, co stanowi dla twórców duży prestiż i potencjalne zyski, gdyż ceny eksponatów zaczynają się od $ 3.000 a kończą na 500.000 dolarów

źródło: asiaplus

Poprawiony: piątek, 08 marca 2013 16:22