large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżykistan łagodzi ograniczenia w dostawach energii PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 04 marca 2013 22:01

Tadżykistan łagodzi ograniczenia w dostawach energiiZgodnie z rozporządzeniem rządu w Tadżykistanie, racjonowanie dostaw energii elektrycznej w w poszczególnych prowincjach kraju uległo złagodzeniu. Nozirjon Yodgori, rzecznik Barqi Tojik (głównego dostawcy elektryczności w Tadżykistanie), powiedział, że restrykcje dotyczące racjonowania energii elektrycznej w kraju zostaną złagodzone w dniu 5 marca.

"Klienci indywidualni w poszczególnych prowincjach będą jednak wciąż mieli ograniczony dostęp do energii elektrycznej w wymiarze osiemnastu godzin dziennie," powiedział rzecznik. "Energia elektryczna będzie dostarczana od 5:00 do 23:00”

Złagodzenie restrykcji regulujących dostawy energii elektrycznej jest spowodowane ze korzystnymi warunkami pogodowymi i wzrostem produkcji energii elektrycznej.

"W grudniu oraz w styczniu, gospodarstwa domowe w poszczególnych prowincjach miały dostęp do elektryczności tylko 6-7 godzin dziennie. W dniu 11 lutego,  dostępność energii elektrycznej wzrosła do 9 godzin i natomiast 25 lutego, energia elektryczna byłą dostępna już 12 godzin dziennie.

Jest jednak jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o pełnym zniesieniu ograniczeń w dostępie do energii elektrycznej w  Tadżykistanie,” mówi rzecznik Barqi Tojik.

Racjonowanie dostaw energii elektrycznej jest zwykle wprowadzane w okresie zimowym we wszystkich regionach z wyjątkiem Duszanbe.

źródło: asiaplus

Poprawiony: sobota, 09 marca 2013 23:17