large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Koniec z ograniczeniami w dostępie energii w Tadżykistanie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 08 marca 2013 16:16

Koniec z ograniczeniami w dostępie energii w TadżykistanieTadżyckie władze w dniu 7 marca  ( miesiąc wcześniej niż zwykle ) zniosły wszelkie ograniczenia dotyczące energii elektrycznej na terenie całego kraju, przez co obywatele w we wszystkich regionach kraju mają dostęp do elektryczności 24 godz. na dobę. Racjonowanie energii elektrycznej zostało zakończone ze względu na korzystne warunki pogodowe i wzrost produkcji energii elektrycznej, w hydroelektrowniach na terenie kraju powiedział Nozirjon Yodgori, rzecznik Barqi Tojik (głównego dostawcy elektryczności w Tadżykistanie).


Racjonowanie i ograniczenia w dostępie do energii elektrycznej zostały wprowadzone na początku października. Od grudnia do stycznia, mieszkańcy w Tadżykistanie mieli dostęp  do energii elektrycznej tylko 6-7 godzin dziennie. W dniu 11 lutego, dostęp do energii elektrycznej na dobę wzrósł do 9 godzin a 25 lutego aż do 12 godzin. 5 marca - dostawy energii elektrycznej prowadzone były 18 godzin na dobę, a 7 marca całkowicie zlikwidowano ograniczenia.


Środki racjonowanie dostaw energii elektrycznej są zwykle wprowadzane we wszystkich regionach z wyjątkiem Duszanbe i dążą do ograniczenia zużycia energii elektrycznej. Ograniczenia póki co są konieczne ze względu na specyfikę tadżyckiej energetyki, w której produkcja energii opiera się głównie o hydroelektrownie, których wydajność w okresie zimowym drastycznie spada

źródło: asiaplus

Poprawiony: piątek, 15 marca 2013 23:21