large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżycki narodowy przewoźnik lotniczy, Tajik Air wznawia loty do stolicy Azerbejdżanu, Baku PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 09 marca 2013 23:14

Tadżycki narodowy przewoźnik lotniczy, Tajik Air wznawia loty do azerskiej stolicy Baku.Jak poinformowało ostatnio Tajik Air w specjalnie wydanym komunikacie prasowym, loty do stolicy Azerbejdżanu, Baku będą znów możliwe. Samoloty będą kursować na tej trasie raz w tygodniu, a średni koszt przelotu w jedną stronę dla osoby dorosłej ma wynieść około 240 euro. Loty na trasie z Duszanbe do Baku odbywały się jeszcze w październiku 2012 roku, ale z powodu bardzo małego ruchu pasażerskiego na tej trasie loty zostały zawieszone.Tajik Air rozpoczął działalność w dniu 3 września 1924 r. jako narodowy przewoźnik lotniczy w Tadżykistanie. Pierwszą trasą jaką oferował przewoźnik była trasa z Duszanbe do Buchary.
Tajik Air ma swoją siedzibę w Duszanbe. Linia lotnicza ma swoją główną bazę  w Duszanbe International Airport, gdzie znajduje się znacząca część floty przewoźnika, drugim najistotniejszym lotniskiem z punktu widzenia Tajik Air jest lotnisko w Khujand.

Obecnie firma oferuje kursy w następujące miejsca: Chiny (Urumczi); Iran (Teheran, Mashhad); Kazachstan (Almaty); Kirgistan (Biszkek), Rosja (Irkuck, Moskwa, Nowosybirsk, St Petersburg, Samara, Soczi, Surgut, a Jekaterynburg) ; Tadżykistan (Khorog i Khujand) i Zjednoczone Emiraty Arabskie (Sharjah).

źródło: asiaplus

Poprawiony: sobota, 16 marca 2013 20:46