large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżycko-Austriackie forum zaowocowało podpisaniem dwóch dokumentów PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 13 marca 2013 00:41

Tadżycko-Austriackie forum zaowocowało podpisaniem dwóch dokumentówW dniu 13 marca w Duszanbe odbyło się forum biznesowe dla reprezentantów środowisk biznesowych Tadżykistanu i Austrii. Emomali Rachmon, podczas przemówienia na ceremonii otwarcia, powiedział, że Tadżykistan opracował ponad 400 planów inwestycyjnych i zaprosił austriackich przedsiębiorców do zapoznania się i wsparcia tych projektów.

Tadżycki przywódca podkreślił, że podczas opracowywania planu współpracy między Tadżykistanem i Austrią trzeba było wziąć pod uwagę rosnące wymagania Afganistanu i Pakistanu.

Ze swojej strony prezydent Austrii Heinz Fischer,  powiedział, że Tadżykistan ma dobry potencjał dla rozwoju gospodarczego i zachęcił austriackich przedsiębiorców do rozszerzenia współpracy z Tadżykistanem.

Według oficjalnej strony internetowej tadżyckiego prezydenta w trakcie forum podpisane zostały dwa dokumenty. Pierwszym dokumentem jest porozumienie w sprawie współpracy pomiędzy Tajikaeronavigatsiya (tadżycka żegluga powietrzna) oraz Austriacką  Frequentis AG (austriacki lider w kontroli ruchu lotniczego). Drugim dokumentem jest porozuienie w sprawie rozpoczęcia naukowej współpracy między Ministerstwem Zdrowia (MoH) Tadżykistanu i Austrii ASKINDC.

źródło: asiaplus

Poprawiony: sobota, 16 marca 2013 20:47