large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Kolejne ataki na obywateli Tadżykistanu w Rosji PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 14 marca 2013 20:40

Kolejne ataki na obywateli Tadżykistanu w RosjiSześciu imigrantów pochodzących z Tadżykistanu zostało zaatakowanych w Moskwie. Według biura Tadżyckiej Agencji Migracji w Federacji Rosyjskiej, zdarzenie miało miejsce w pobliżu stacji metra "Stana Tyoply" w nocy z 9 marca. Nieznany człowiek uzbrojony w nóż zaatakował sześciu Tadżyków, zadając kilka ran kłutych każdemu z nich. Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala Sklifosovky, lekarze teraz oceniają ich stan zdrowia jako zadowalający.Inny obywatel Tadżykistanu został zaatakowany w rosyjskim mieście Ryazan rankiem 8 marca. Cztery osoby w stanie upojenia podobno zaatakował Sharifa i również zadały mu rany kłute.

W latach 2004 - 2012, 556 osób zostało zamordowanych w wyniku ataków przeprowadzonych przez skrajnie prawicowe środowiska w Rosji, a dodatkowe 3507 osób zostało pobite i ranne. Spośród wszystkich ofiar które zginęły, 220 stanowili imigranci z Azji Środkowej. Liczby te wskazują na przerażający klimat społeczno-polityczny w Rosji, szczególnie dla imigrantów z byłych republik radzieckich.


Gospodarka Rosji jest silnie uzależniona od taniej siły roboczej pracowników głównie z takich krajów jak Uzbekistan, Tadżykistan i Kirgistan. Liczba tych osób w Rosji wacha się od 10 do 12 milionów, z czego tylko dwa miliony są w Rosji legalnie.

źródło: asia plus

Poprawiony: wtorek, 19 marca 2013 10:30