large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Prawne wsparcie potrzebne dla rozwoju stabilnej współpracy- powiedział austriacki prezydent PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 14 marca 2013 22:41

Prawne wsparcie potrzebne dla rozwoju stabilnej współpracy- powiedział austriacki prezydentPrezydenci Tadżykistanu i Austrii pokładali wielkie oczekiwania wobec forum dla przedstawicieli środowisk biznesowych Tadżykistanu i Austrii. Podczas spotkania obu prezydentów  które odbyło się w  środę rano, zostały omówione takie tematy jak współpraca w sektorze energetycznym, przemysłu lekkiego i spożywczego, w budownictwie a także turystyce.


"Poruszaliśmy  zagadnienia związane ze zwalczaniem międzynarodowego terroryzmu, handlu narkotykami i inny nowoczesnych wyzwań w kwestii regionalnego bezpieczeństwa i obecnej  sytuacji w Afganistanie", powiedział dziennikarzom Rahmon na wspólnym briefingu z Fischerem.

Ze swojej strony prezydent Fischer zauważył, że wśród austriackich członków delegacji znaleźli się przedstawiciele rządu federalnego, wicemarszałek parlamentu, przedstawiciele sektora kultury i dziennikarze. Zwrócił także uwagę, że Europie zależy na rozwoju współpracy z krajami Azji Środkowej.

"Austria wiedzie wiodącą pozycję w Europie w budowie elektrowni wodnych, produkcji urządzeń energetycznych, budowie linii kolejowych,  autostrad, a także mostów. Są to rozwiązania techniczne, których Tadżykistan potrzebuje.", powiedział prezydent  Fischer

Austriacki prezydent podkreślił również ogromną wagę przystąpienia Tadżykistanu do Światowej Organizacji Handlu (WTO). Powiedział jednak, że najważniejszym czynnikiem mającym rozwijać wzajemną współpracę, będą aspekty i gwarancje prawne które przyciągną inwestorów.

źródło: asiaplus

Poprawiony: wtorek, 19 marca 2013 18:21