large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Policja w Surgut kazała muzułmanom obcinać brody PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 15 marca 2013 23:16

Policja w Surgut kazała muzułmanom obcinać brodySurgutInformTV, poinformowała, że grupa muzułmanów oskarża lokalnych policjantów o atakowanie gości w herbaciarni Halal w mieście Surgut. Poszkodowane osoby twierdzą, że specjalne jednostki policyjne, składające się z funkcjonariuszy w maskach i z karabinami w dniu wieczorem 3 marca wtargnęły do herbaciarni, która znajduje się w pobliżu meczetu.


W herbaciarni w tym czasie znajdowało się około dziesięciu obywateli Tadżykistanu, Uzbekistanu, Kazachstanu i Azerbejdżanu. Policjanci podobno kazali im położyć się na podłodze, następnie ich przeszukano i kazano odciąć brody.

Jedna z poszkodowanych osób powiedziała: "Mówili mi: Albo weźmiemy zapalniczkę i spalimy Ci brodę, albo weźmiesz nożyczki i sam ją sobie obetniesz". Policjanci następnie zabrali wszystkie osoby na komisariat.

SurgutInformTV mówi, że to nadal nie wiadomo, jaka dokładnie jednostka policji uczestniczyła w tym wydarzeniu. Stacja telewizyjna, zwróciła się z wnioskiem o wyjaśnienie sprawy do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, ale ministerstwo nie podjęło jeszcze żadnej działań.


Tymczasem Fayzullo Aminov, szef tadżyckiej Diaspory w Surgut, podobno powiedział, że szef policji w Surgut, Alexander Yerokhov już wystosował oficjalne przeprosiny. Według Interfax, policjanci mówią, że rzekomo udali się do herbaciarni gdyż otrzymali wezwanie w sprawie bójki.

źródło: asiaplus

Poprawiony: wtorek, 19 marca 2013 18:21