large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Rosja zrobi wszystko, co w jej mocy, aby utrzymać pokój i stabilność w Azji Środkowej. PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 15 marca 2013 23:21

Rosja zrobi wszystko, co w jej mocy, aby utrzymać pokój i stabilność w Azji Środkowej.Generał Walerij Gierasimow, szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej po spotkaniu z generałałem Ramilem Nadyrovem, szefem Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Tadżykistanu, w Duszanbe w dniu 15 marca powiedział, że Rosja zrobi wszystko, co w jej mocy, aby utrzymać pokój i stabilność w Azji Środkowej.Zwrócił uwagę, że zgodnie z porozumieniami osiągniętymi podczas oficjalnej wizyty prezydenta Rosji Władimira Putina w Tadżykistanie w październiku 2012 roku w Ministerstwach Obrony Rosji i Tadżykistanu miały zostać powołane grupy na czele których główne funkcje sprawują reprezentanci zarówno Rosji jak i Tadżykistanu. Ostatnie spotkanie tej grupy odbyło się w piątek, w Duszanbe.

Gen. Gerasimov po raz kolejny potwierdził gotowość Rosji do udzielenia pomocy Tadżykistanowi w modernizacji jej sił zbrojnych.

"Chcę podkreślić, że nie ma żadnych problemów między naszymi krajami, które nie mogły zostać rozwiązane" Gierasimow zauważył.

Generał Gerasimov dowódca rosyjskiej wojskowej delegacji przybył do Duszanbe wczwartek wieczorem na dwudniową wizytę. Głównym celem wizyty rosyjskiej delegacji jest przedyskutowanie wzajemnej współpracy na płaszczyźnie wojskowej i wojskowo-technicznej między Tadżykistanem i Rosją.

źródło: asiaplus

Poprawiony: wtorek, 19 marca 2013 20:13