large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Rosja dementuje informacje o wizach dla obywateli państw Azji Środkowej PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 16 marca 2013 10:47

Rosja dementuje informacje o wizach dla obywateli państw Azji ŚrodkowejRosja nigdy nie miała w planach wprowadzenia obowiązku wizowego dla obywateli krajów Azji Środkowej, powiedział przedstawiciel Rosyjskiego MSZ, Anvar Azimov w wywiadzie z portalem Asia-Plus, zaprzeczając informacjom które były propagowane przez  rosyjskie media. Według przedstawiciela Rosyjskiego MSZ, jego wywiad w TV który wywołał fale spekulacji, został zmanipulowany, a niektóre odpowiedzi zmontowane i wyrwane z kontekstu.

Według niektórych rosyjskich mediów, Anvar Azimov powiedział w jednej z niezależnych telewizji rosyjskich ”Dozhd”, że obecny ruch bezwizowy do Rosji dla obywateli państw Azji Środkowej prawdopodobnie zakończy się około 2015 roku.

"Strona rosyjska nigdy nie miał planów wprowadzenia obowiązku wizowego dla obywateli WNP narodów Azji Środkowej", powiedział Azimov "Cenimy stosunki z tymi krajami i szanujemy Tadżykistan i Uzbekistan. Uważamy ich za partnerów strategicznych i będziemy kontynuować poszukiwania akceptowalnych rozwiązań dla wszystkich istniejących problemów z korzyścią dla naszych stosunków i dla dobra narodów Tadżykistanu i Uzbekistanu. " Powiedział Azimov w oficjalnym oświadczeniu.

źródło: asiaplus

Poprawiony: czwartek, 21 marca 2013 22:24