large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Muhiddin Kabiri będzie uczestniczył w siódmym forum Al-Dżazira PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 16 marca 2013 16:21

Muhiddin Kabiri będzie uczestniczył w siódmym forum Al-DżaziraLider Partii Odrodzenia Islamu (IRP) Muhiddin Kabiri, który jest również posłem niższej izby parlamentu Tadżykistanu (Majlisi Namoyandagon) będzie uczestnikiem siódmego forum Al-Dżazira, które rozpocznie się 16 marca się w Doha, w Katarze.  Forum zostanie zorganizowane pod hasłem "Nowy Świat - nowe możliwości. Tadżycki polityk ma wygłosić przemówienie które w założeniu ma pojednać polityków, inwestorów i ekspertów z całego świata.


Jak informuje The Penisula Qatar, siódme Forum Al-Dżazira, organizowanie w Doha będzie posłuży m.in. do analizy transformacji społeczno politycznych w świecie arabskim. Dziennikarze, politycy, działacze i eksperci będą mieli okazje do dyskusji na temat dynamicznych zmian które mają obecnie miejsce w świecie arabskim. Uczestnicy forum skupią się również nad kwestiami bezpieczeństwa, praw człowieka oraz sprawiedliwości w regionach ogarniętych konfliktami takich jak Syria czy Palestyna.

Sesja w dniu 17 marca zatytułowana  "Rosnące potęgi w regionie: wyzwania i zaangażowania międzynarodowe zaangażowanie " poruszy temat powstawania w wyniku transformacji nowych potęg gospodarczych w regionie, ich wpływ na inne państwa oraz na sytuację społeczno-polityczną w regionie.

źródło: asiaplus

Poprawiony: czwartek, 21 marca 2013 22:25