large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Wizyta brytyjskiego dyplomaty w Tadżykistanie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
niedziela, 17 marca 2013 19:45

Wizyta brytyjskiego dyplomaty w TadżykistanieBrytyjska Ambasada w Tadżykistanie, poinformowała o przybyciu do tego kraju w dniach 18-20 marca lidera Biura Spraw Zagranicznych oraz Wspólnoty (FCO) ds. spraw Europy Wschodniej i Azji Centralnej, Colina Robertsa. Jest to pierwsza wizyta Robertsa w Azji Środkowej. Przedstawiciel Wielkiej Brytanii odbędzie spotkania z wysokimi rangą przedstawicielami rządu Tadżykistanu w celu omówienia wzajemnych stosunków pomiędzy krajami, a także omówienia sytuacji w Tadżykistanie, w Azji Środkowej i Afganistanie.Podczas swojej wizyty w Tadżykistanie, Roberts odwiedzi autonomiczną prowincję  Górskiego Badachszanu, gdzie spotka się z przedstawicielami międzynarodowego środowiska finansowego.

Pan Roberts odwiedzi również OSCE Border Management Staff College  oraz Brytyjski Departament Rozwoju Międzynarodowego (DFID) aby sprawdzić wpływ na rozwój gospodarczy finansowanych przez tę organizację projektów.

Biuro Spraw Zagranicznych oraz Wspólnoty (ang. The Foreign and Commonwealth Office), bardziej znane jako Biuro Spraw Zagranicznych (Foreign Office) lub FCO, jest departamentem rządu Wielkiej Brytanii odpowiedzialnym za promocję interesów państwa zagranicą, odpowiednikiem ministerstw spraw zagranicznych w innych krajach.

 

źródło: asiaplus

Poprawiony: wtorek, 26 marca 2013 16:56