large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

"Ewentualna ekstradycja jest równoznaczna z wyrokiem śmierci", twierdzi Abdumalik Abdullojonov PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 19 marca 2013 22:20

altPo przedłużeniu przez Ukraińskie władze aresztu dla byłego premiera Tadżykistanu Abdumalik Abdullojonov powiedział, że jego ewentualna ekstradycja z Ukrainy do Tadżykistanu jest równoznaczna z wyrokiem śmierci. "Myślałem, że Ukraina jest krajem europejskim. Powinna szanować zarówno swoje prawo krajowe jak i międzynarodowe. Nie mogę zrozumieć stanowiska prokuratorów. Ich postępowanie, sprawiło, że prawo międzynarodowe zostało złamane cztery razy " powiedział Abdullojonov w trakcie rozmowy z dziennikarzami w Kijowie w dniu 15 marca.

Abdullojonov  po raz kolejny podkreślił, że w USA udzieliło mu azylu politycznego, a ponadto od 2013 roku posiada amerykańskie obywatelstwo. Po raz kolejny podkreślił również, że jego prześladowanie w Tadżykistanie było i jest motywowane aspektami politycznymi. Były premier powiedział, że w ukraińskim sądzie został przedłożony dokument który uprawnia go jako uchodźcę do bezpiecznego podróżowania po Europie i innych krajach.


Abdullojonov zaznaczył, że przybył na Ukrainę w charakterze osoby prywatnej, a jego zatrzymanie i aresztowanie były dla niego zaskoczeniem.

źródło: asiaplus

Poprawiony: wtorek, 26 marca 2013 16:56