large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Pod nowy termianl lotniczy w Duszanbe został wmurowany kamień węgielny PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 19 marca 2013 22:49

Pod nowy termianl lotniczy w Duszanbe został wmurowany kamień węgielny19 marca, w Duszanbe odbyła się uroczysta ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod nowy międzynarodowy terminal lotniczy w Duszanbe. Jak podaje komunikat prasowy, wydany przez władze portu lotniczego w Duszanbe,  w uroczystości wzięli udział wysocy rangą przedstawiciele akredytowanych w Tadżykistanie misji dyplomatycznych, szefowie instytucji publicznych oraz przedstawiciele mediów.Tadżycki Minister Transportu, Nizom Hakimov, podczas inauguracji ceremonii, zauważył, że budowa nowoczesnego międzynarodowego terminalu  lotniczego w Duszanbe stała się  możliwa przy udziale Francji w tym projekcie.

Ambasador Francji w Tadżykistanie Didier Leroy, ze swej strony podkreślił, że francuscy specjaliści ulepszyli infrastrukturę portu lotniczego w Duszanbe. "Francja, również w przyszłości zapewni pomoc dla Tadżykistanu w rozwoju  lotnictwa," zapewnił, ambasador Leroy.

Centrum prasowe poinformowało, że szacowany budżet na budowę terminalu wynosi 39 mln euro, w tym 20 mln euro zostanie pokryte przez władze terminalu, natomiast  19 mln euro zostanie przekazane przez stronę francuską. Budowa terminalu odbywa się pod kierownictwem francuskiej firmy Vinci, która  jest generalnym wykonawcą tego projektu.

źródło: asiaplus

Poprawiony: wtorek, 26 marca 2013 18:00