large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

OBWE szkoli tadżyckie służby. PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 20 marca 2013 22:53

OBWE szkoli tadżyckie służby.We wtorek 19 marca w Biurze OBWE w Tadżykistanie zakończyło się ośmiodniowe szkolenie dla urzędników granicznych, celnych i agencji wewnętrznych w  Tadżykistanie w sprawie zarządzania ryzykiem w celu zapobiegania działalności przestępczej. Jak podaje OBWE, dwudziestu czterech oficerów Tadżyckiej Służby Granicznej, Służby Celnej i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pracowało wspólnie przy ocenie potencjalnych zagrożeń, identyfikacji, analizie i klasyfikacji zagrożeń oraz przy ocenie ryzyka na terenie portów lotniczych oraz przy granicach lądowych.


Szkolenie zostało zrealizowane przy wsparciu policji i funkcjonariuszy straży granicznej z Turcji i Byłej Jugosłowiańskiej Republiki Macedonii.

"Biuro OBWE pomaga funkcjonariuszom straży granicznej w Tadżykistanie zwiększyć swoją wiedzę, umiejętności praktyczne i zawodowe poprzez wymianę doświadczeń z kolegami z innych państw ", powiedział Hans-Peter Larsen, Kierownik Biura OBWE.

Szkolenie zostało  przeprowadzone w ramach programu bezpieczeństwa granic, które koncentruje się przeszkoleniu odpowiednich służb i zapewnieniu bezpieczeństwa ochrony granic w Tadżykistanie.

źródło: asia plus

Poprawiony: środa, 27 marca 2013 22:40