large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

4 osoby zginęły podczas próby uprowadzenia zakładników na granicy Tadżycko-Afgańskiej PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
niedziela, 24 marca 2013 17:39

4 osoby zginęły podczas próby uprowadzenia zakładników na granicy Tadżycko-AfgańskiejTrzech obywateli afgańskich i jeden Tadżyk zostało zabitych podczas próby uprowadzenia zakładników w południowej tadżyckiej prowincji Khatlon. Radio Liberty poinformowało, że trzech uzbrojonych Afgańczyków w dniu 21 marca we wsi Dehi Qozi w dzielnicy Shouroobod, w pobliżu granicy Tadżykistanu i Afganistanu próbowało uprowadzić jako zakładników 4 lokalnych mieszkańców i wywieźć ich do do Afganistan


Źródła mówią, że zakładnicy stawiali silny opór porywaczom, co doprowadziło do zabicia wszystkich trzech Afgańczyków. W wyniku walki, zginął również jeden Tadżyk, którego próbowano uprowadzić.

Urzędnik Państwowego Komitetu Tadżykistanu ds. Bezpieczeństwa Narodowego (SCNS) potwierdził, że sytuacja miała miejsce, ale odmówił podania szczegółów.

Lokalni mieszkańcy mówią, że sytuacje kiedy uzborojeni Afgańczycy wjeżdżają na terytorium Tadżykistanu, aby uprowadzić obywateli dla okupu zdarzają się regularnie.

Według nieoficjalnych informacji, jest to sposób afgańskich handlarzy narkotykami, aby zmusić Tadżyków do zapłaty za narkotyki, które ci uprzednio od Afgańczyków otrzymali.

źródło: asiaplus

Poprawiony: środa, 27 marca 2013 22:40