large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Oxfam wspiera kliniki weterynaryjne w Kulob PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 27 marca 2013 22:53

Oxfam wspiera kliniki weterynaryjne w KulobW Tadżykistanie, w miejscowości Tanyol nieopodal miasta Kulob, w dniu 24 marca, oficjalnie została otwarta kolejna klinika weterynaryjna. "Klinika weterynaryjna założona w Tanyol posłuży dziesięciu okolicznym wsiom" , powiedział w wywiadzie z portalem Asia Plus, zastępcaburmistrza Kulob, Fayzali Qurobonov . Klinika weterynaryjna w Tanyol został uruchomiona w ramach wsparcia finansowego Oxfam, który zapewnił 14.000 USD na zakup sprzętu, leków oraz innych niezbędnych rzeczy.Jest to już piąta prywatna klinika weterynaryjna w tej okolicy, a kolejne trzy inne prywatne kliniki weterynaryjne mają zostać otwarte się w dzielnicy Muminobod i Vose w tym tygodniu.
Organizacja Oxfam, która wsparła finansowo projekt Kinik weterynaryjnych w Tadzykistanie, jest międzynarodową organizacją humanitarną, zajmującą się głównie walką z głodem na świecie i pomagającą w krajach rozwijających się. W roku 2002 w skład konfederacji wchodziło 12 organizacji.

Oxfam został założony w 1942 roku w Wielkiej Brytanii jako Oxford Committee for Famine Relief. Wtedy zadaniem tej organizacji była pomoc żywnościowa Grecji pod okupacją hitlerowską i zablokowanej przez aliantów. Pierwsza gałąź Oxfamu poza Wielką Brytanią powstała w Kanadzie w 1963 roku. W 1965 roku organizacja zmieniła nazwę na identyczną z jej telegraficznym adresem OXFAMs.

Organizacja prowadzi m.in. kampanię Make Trade Fair mającą na celu promowanie tzw. Sprawiedliwego Handlu.

 

źródlo: asiaplus, wikipedia

Poprawiony: sobota, 30 marca 2013 18:23