large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Eksperci promują zalety wolnego oprogramowania podczas konferencji w Duszanbe PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 27 marca 2013 23:12

Eksperci promują zalety wolnego oprogramowania podczas konferencji w DuszanbeW Ismaili Center w Duszanbe odbywa się dwudniowe spotkanie organizowane przez Centrum Informacji i Technologii Komunikacji we współpracy z szeregiem organizacji społecznych zajmujących się tematyką ICT w ramach wsparcia finansowego tadżyckiego Open Society Institute. W trakcie tego wydarzenia odbędzie się szereg imprez poświęconych wykorzystaniu wolnego oprogramowania, darmowych zasobów, systemów otwartych i wykorzystania tej wiedzy dla rozwoju.

 

Poza tym międzynarodowi i lokalni eksperci zorganizują serie kursów i prezentacji o wykorzystaniu ogólnie dostępnych technologii przy rozwiązywaniu problemów społeczno-gospodarczych.

Międzynarodowa konferencja rozpocznie się  dniu 27 marca, a po za punktami programu wymienionymi powyżej, wygłoszone zostaną również przez lokalnych i zagranicznych ekspertów prace badawcze, pomoce szkoleniowe i raporty dotyczące projektów wolnego oprogramowania.

Konferencja odbędzie się w trzech sesjach a uczestniczyć w niej będą specjaliści zajmujący się tematyką wolnego, darmowego oprogramowania z takich państw jak Tadżykistan, Kazachstan, Kirgistan, Afganistan, Iran, Indie i Pakistan.

źródło: asiaplus

Poprawiony: sobota, 30 marca 2013 18:23