large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Przedstawiciele władz oraz biznesmeni z Wielkiej Brytanii złożą wizytę w Tadżykistanie w kwietniu. PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 28 marca 2013 21:12

Przedstawiciele władz oraz biznesmeni z Wielkiej Brytanii złożą wizytę w Tadżykistanie w kwietniu.Ambasador Wielkiej Brytanii w Tadżykistanie, Robin Jeremy Ord-Smith, poinformował, że w kwietniu do Tadżykistanu przybędzie delegacja misji handlowej i gospodarczej, w skład której wejdą przedstawiciele znanych brytyjskich firm zainteresowanych inwestowaniem w gospodarkę Tadżykistanu. Jak powiedział brytyjski ambasador, zainteresowanie brytyjskich firm w inwestowanie w tadżycką gospodarkę wzrosło po przyjęciu Tadżykistanu do Światowej Organizacji Handlu (WTO).


"Wiele naszych firm staje się coraz bardziej zainteresowane gospodarką Tadżykistanu i możliwościami prowadzenia biznesu w tym kraju," powiedział Ord-Smith. "Do tej pory ponad 50 firm wyraziło zainteresowanie inwestycjami w tym kraju. Poza tym, brytyjskie firmy działające w regionie i posiadające swoje biura w Moskwie, również  rozważają możliwość pracy w Tadżykistanie. "

Ord-Smith zauważył również, że już teraz niektóre brytyjskie firmy są zaangażowane i wspierają tadżycką gospodarkę.

Brytyjski dyplomata uważa, że gospodarka w Tadżykistanie rozwija się w szybkim tempie. "Klimat inwestycyjny w kraju poprawia się z roku na rok, co jest zasługą nowych przepisów dotyczących inwestycji dla zagranicznych firm. Oczywiście, duży wpływ na sytuacje biznesową w tym miało przystąpienie Tadżykistanu do WTO. Jednak przyjęcie do tej organizacji międzynarodowej nie oznacza końca drogi, wręcz przeciwnie, jest jeszcze dużo pracy do zrobienia. "

źródło: asia plus

Poprawiony: środa, 03 kwietnia 2013 23:02