large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżyckie władze ponownie cenzurują YouTube PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 02 kwietnia 2013 19:41

Tadżyckie władze ponownie cenzurują YouTubePo raz kolejny z Tadżykistanu dobiegają nas informacje o cenzurze w sieci. Ponownie ofiarą tadżyckiej cenzury stał się serwis z filmami video: YouTube, do którego jak informuje portal AsiaPlus, tadżyccy internauci nie mają już dostępu, gdyż został on zablokowany przez wszystkich operatorów internetowych w kraju. Prezes Stowarzyszenia Dostawców Internetu w Tadżykistanie, Asomuddin Atoyev, powiedział, że dostęp do tej strony internetowej został zablokowany z powodu rozkazu jaki dostawcy Internetowi dostali od Rządowej Agencji Łączności.


"Rankiem 29 marca, wszyscy dostawcy Internetowi w Tadżykistanie otrzymali rozkaz od Rządowej Agencji Łączności aby zablokować dostęp do serwisu YouTube  dla swoich klientów. Dostęp do tej strony internetowej, został zablokowany wieczorem tego samego dnia," powiedział Atoyev.

Według niego, w kraju czołowych dostawców usług internetowych otrzymali SMS z instrukcją rządu usługi łączności z żądaniem strony zostaną zablokowane dwa tygodnie temu.

Portal Asia-Plus bez powodzenia próbował skontaktować się z szefemRzadowej Agencji Łączności, Begiem, Zuhorovem, w celu wyjaśnienia powodów tego posunięcia.

Należy zauważyć, że w ciągu ostatniego miesiąca, w serwisie YouTube opublikowane zostało kilka filmów kompromitujących władze kraju.

źródło: AsiaPlus

Poprawiony: czwartek, 04 kwietnia 2013 20:44