large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżycko Afgańskie spotkanie w sprawie ochrony środowiska PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 02 kwietnia 2013 22:58

Tadżycko Afgańskie spotkanie w sprawie ochrony środowiskaKomisja Gospodarcza ONZ ds. Europy (UNECE) w wystosowanym komunikacie prasowym poinformowała, że w dniach 25-27 marca w Duszanbe odbyło się Afgańsko – Tadżyckie spotkanie urzędników odpowiedzialnych za zarządzanie wodą i środowiskiem. Podczas spotkania omawiano tematy współpracy w zakresie ochrony środowiska i hydrologii na wspólnym dla oby państw terenie dorzecza rzeki Amu Darya. Było to już trzecie spotkanie przedstawicieli obu państw w tej sprawie.

 

Podczas spotkania zorganizowanego przez Komisję Gospodarczą Narodów Zjednoczonych ds. Europy (UNECE), we współpracy z Komitetem Ochrony Środowiska Tadżykistanu, omówione następujące kwestie: Adaptacje do zmian klimatu, zarządzanie w przypadku częstych powodzi, zapewnienie bezpieczeństwa dla pracowników odpowiedzialnych za hydrologiczne monitorowanie granicy obu krajów, oraz ochrona wrażliwych ekosystemów.

Uczestnicy spotkania, wyrazili nadzieję, że w obliczu tych i innych wyzwań, zintensyfikowana współpraca przyniesie korzyści zarówno dla Afganistanu i Tadżykistanu, jak i innych krajów nadbrzeżnych.

Spotkanie było przeprowadzone w ramach specjalnego programu dla gospodarek Azji Środkowej realizowanego w ramach Konwencji EKG ONZ o ochronie i użytkowaniu cieków transgranicznych i jezior międzynarodowych.

źródło: asiaplus

Poprawiony: czwartek, 04 kwietnia 2013 20:45