large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

W Rosji zatrzymano 15 Tadżyków PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 02 kwietnia 2013 23:03

W Rosji zatrzymano 15 TadżykówRosyjskie media w dniu 31 marca głośno mówiły o fakcie zatrzymania przez tamtejsze służby mundurowe tadżyckich obywateli. Jak poinformowały media piętnastu obywateli Tadżykistanu zostało aresztowanych w Rostowie nad Donem, a powodem ich zatrzymania jest podejrzenie o gwałt na obywatelce Ukrainy.

"Operacja aresztowania grupy obywateli Tadżykistanu w sprawie podejrzenia o gwałt kobiety z Ukrainy została przeprowadzona w strefie przemysłowej w mieście Rostow” poinformowała Interfax

Jak podała agencja Interfax, zatrzymani mężczyźni oraz kobieta byli współpracownikami na jednym z placów budowy w mieście Rostow.

Tymczasem, jak podaje portal Asia Plus, powołując się na centrum prasowe biura rosyjskiej komisji w obwodzie Rostowa, zatrzymani mężczyźni nie są podejrzani o gwałt.

Rosyjskie służby mundurowe potwierdzają jednak zatrzymanie 15 obywateli Tadżykistanu, oraz fakt umieszczenia ich w areszcie. Nie ma jednak dalszych informacji w tej sprawie, brak też oficjalnej informacji na temat zarzutów postawionych mężczyznom.

źródło: Asiaplus

Poprawiony: czwartek, 04 kwietnia 2013 20:50